СТО ДНІВ НА ПОСАДІ. Звіт голови Одеської районної ради Одеської області Віталія Барвіненка.

СТО ДНІВ НА ПОСАДІ.  Звіт голови Одеської районної ради Одеської області Віталія Барвіненка.

           Шановні мешканці Одеського району!

Сто днів було достаньо для того, щоб оцінити головні проблеми та спланувати подальшу роботу для їх усунення. Підбивати якісь дуже глобальні підсумки — ще зарано, але хочу сказати, що вже є чіткий план дій щодо розвитку Одеського району. Мені подобається ця, так би мовити, «традиція» робити звіт про перші кроки роботи. Сто днів — це як перший екзамен, але відзвітувати потрібно не вчителям, а населенню, думка якого залежить виключно від дій керівника. Мешканцям неможливо сподобатися обличчям, посадою чи гучними розмовами у кріслі посадовця — люди вимагають певних результатів і в нас є напрацювання і ключові моменти подальшої роботи.

Чисельність населення Одеського району — 1 мільйон 383 тисячі осіб. Кількість територіальних громад — 22. Потрібно визнати, наш район новостворений і питань чимало, але я розумію, що системні труднощі потребують системних підходів та рішень. І впевнений — попереду нас чекає нелегка, але, я переконаний, плідна командна робота однодумців. Робота, яку наразі проводить Одеська районна рада — вона фундаментальна. Громади отримали ряд соціальних об’єктів, які раніше були на території ліквідованих районів. Одеська районна рада під моїм головуванням виступає як комунікаторний майданчик для вирішування спірних питань. Таких, як врегулювання меж територіальних громад, сгладжування майнових питань соціальних об’єктів. Наша головна задача — вирішити ситуацію таким чином, щоб результат був позитивним для всіх громад. Це глобальний процес, яким у минулі 10 років ніхто не займався. Тож цей функціонал увійшлов під моє керівництво і Одеської районної ради. Ми повинні провести величезну роботу по інвентарізації земель та зняти напругу в громаді, бо далі буде ще складніше — узгодження генеральних планів, зонування, забудова територіальних громад, нова інфраструктура. Тож таке розмежування — дуже важливе питання.

25 лютого було створено Координаційну Раду з питань місцевого самоврядування. Ця дорадчо-консультативна структура — дієвий інструмент представницької демократії задля підвищення ефективності взаємодії органів місцевого самоврядування. Це означає спільну працю і, я впевнений, це неодмінно сприяє подальшому розвитку Одеського району.

Чимало питань у галузі охорони здоров’я. Прийнято рішення щодо взяття на баланс Одеської районної ради 5 майнових об’єктів. Після створення Одеського району певною перепоною було те, що деякі територіальні громади не встигли взяти на баланс 24 центри первинної медико-санітарної допомоги. Вже розроблені чіткі дії, аби медичні установи отримали ліцензію, співробітники — гідну роботу, а мешканці Одеського району — якісне обслуговування. Нашу роботу скорегувала епідемія COVID-19. Ситуація напружена по всій країні. В Одеській області — червоний рівень епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19. Я розумію, що жорсткі карантинні обмеження можуть дуже боляче вдарити по гаманцю представників малого та середнього бізнесу. Тож мною поставлені певні задачі керівникам територіальних громад: визначитися, як допомогти підприємцям — будь-то зниження оренди землі, скасування ставки комунальних приміщень або комунальних послуг. Я також дуже стурбований ситуацією розповсюдження короновірусу. У нас близько 100 тисяч людей зранку приїжджають до Одеси на роботу та ввечері їдуть до приміських територіальних громад. І, нажаль, така щоденна «міграція» може сприяти підвищенню захворюваності. Наразі розроблені певні дії, щоб в кожній медичній установі були чіткі процедури щеплення і масовий запис на цю процедуру усіх охочих, а не виклики «по дзвінку».

Щодо безпечності життя нашіх громадян. Для припинення зростання злочинності в Одеському районі була сформована програма для посилення безпеки Одеського району на 2021-2026 роки. Один з напрямків роботи — боротьба з псевдомінуваннями. У минулому році Одеська область посіла друге місце в Україні по кількості неправдивих повідомлень на електрону пошту правоохоронців про розміщення вибухівок у закладах освіти, адміністративних установах та торгівельно-розважальних центрах. В нас є певні напрацювання у боротьбі з цими «телефонними злочинцями». Зазначу, у рамках посилення безпеки, найближчі п’ять років особливу увагу приділять також проблемам людей з обмеженними можливостями. Планується оснастити дорожні переходи та проїжджу частину пандусами, акустичними системами та тактильною плиткою.

Мій принцип роботи — постійне спілкування з людьми. Я хочу відзначити, що у нас дуже активна громада, яка готова працювати у вирішенні проблем, які виникають, завжди має свою позицію. Я впевнений, разом ми досягнемо якнайшвидшого розвитку Одеського району і стабільного покращення життя наших людей.