19 березня під головуванням Віталія Барвіненка пройшло засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

19 березня під головуванням Віталія Барвіненка пройшло засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

Участь у ньому взяли заступниця голови Одеської районної ради Світлана Дєордієва, голова Одеської РДА Юрій Крук, представник Національної Служби Здоров’я України Дмитро Самофалов, виконуючий обов’язки заступника директора обласного Департаменту охорони здоров’я Арам Анташян, депутати та представники ОТГ Одеського району.
Більшість часу присвятили обговоренню питань охорони здоров’я. Деякі ОТГ затягнули взяття на баланс центри первинної медико-санітарної допомоги після створення Одеського району. Ліцензії медустанов закінчаться вже 31 березня, а на створення нових може піти кілька місяців. Це ставить під загрозу недофінансування 24 ФАПів — розказав директор Південного Міжрегіонального департаменту Національної Служби Здоров’я України Дмитро Самофалов.
«Відповідно до закону про місцеве самоврядування передається майно на цілі трериторіальних громад. І от тут є певні непорозуміння. Ми стикаємося з тією ситуацією, що деякі громади не хочуть забирати до себе медичні заклади або хочуть забирати їх таким чином, щоб залишити собі тільки їх маленьку частину. Коли передається медичний заклад, місцеві громади мають право прийняти його або без реорганізації, або ж зробити його реорганізацію — наприклад, об’єднати кілька установ. Я думаю, всі розуміють, що наявність потужного медичного закладу підвищує статус громади і створює робочі місця. А якщо заклад не має ліцензії, він не має технічної змоги укласти договір з Національною Службою Здоров’я України» — підсумував Дмитро Самофалов. Вислухавши доповідь та подальше обговорення голова Одеської районної ради Віталій Барвіненко запропонував найближчим часом провести засідання комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Одеської районної ради.
«Питання надзвичайно важливе, бо коли прийде 40 тисяч людей перезаключати декларацію, ситуація буде дуже непроста. Тому днями зберемося та спільно будемо шукати вихід. Ця ситуація у мене під контролем» — зазначив Віталій Барвіненко.
Ще одне найважливіше питання, яке обговорювали на засіданні — вакцінація населення Одеського району. Станом на 19 березня 12 тисяч 661 людина хворіють на ковід-19. За добу було зареєстровано 935 нових діагнозів короновірусної інфекції. В Одеській області 20 опорних лікарень, які надають допомогу хворим на коронавірус. Середня завантаженість у цих медзакладах — 65 відсотків ( 56% в регіоні та 80% в м. Одеса). Виконуючий обов’язки заступника директора обласного Департаменту охорони здоров’я Арам Анташян повідомив, що особливості третьої хвилі коронавірусу в тому, що ускладнення хвороби мають найважкі форми. З 25 лютого в Одеському регіоні провакціновано 3020 осіб, з них 1900 — медики. «Головна проблема в тому, що люди не хочуть робити вакцінацію. Насамперед, це тому, що в ЗМІ ходить інформація про начебто неякість вакцини. Але я хочу сказати, що в усіх 3020-ти щеплених були нормальні реакції організму на вакцину, а після 1-2 діб — жодного симптому як-то температура. Втім, ситуація налагоджується, бо люди стають більш інформавані» — доповів Арам Анташян.
Голова Одеської районної ради додав, що наразі Одеська область в помаранчевій зоні і анонсував зонування ОТГ згідно з епідемічною ситуацією: «По кожній ОТГ рішення будуть прийматися окремо — внесення в ту чи іншу зону. Я кожного дня дізнаюся статистику інфікувань. Ситуація складна по ряду громад Одеської області, бо у нас близько 70 тисяч людей мають міграцію кожного дня — зранку приїжджають в Одесу і ввечері їдуть до приміських ОТГ».
На Координаційній раді обговорили й майнові питання. Так було прийнято рішення винести Комунальну Установу «Об’єднаний трудовий архів сільських, селищної, міської рад Біляєвського району» на баланс Одеської районної ради. Незабаром детальніше це питання розгляне майнова комісія Одеської районної ради.
Під час засідання голова Авангардівської селищної ради Сергій Хрустовський запропонував взяти у спільну власність трьох громад Палац спорту ім. Дукова в Овідіополі. Ряд голів ОТГ виступили з пропозиціями співфінансувати цей об’єкт. Це питання також було запропановано вивчити на засіданні майнової комісії.
Наприкінці засідання голова Одеської районної ради Віталій Барвіненко подякував усім присутнім за підтримку ініціатив та співпрацю. «Дуже продуктивно пройшло засідання. Конструктивно у робочому порядку вирішилися питання, які потребують щоденної уваги. Мною були дани відповідні доручення профільним комісіям та профільним відділам Одеської районної ради» — підвів підсумки Віталій Барвіненко.

.